Comics and Artists

Welcome to our SDCC 2018 Autograph and Signing Schedule page for Comics and Artists. Here you will find a compiled list of San Diego Comic-Con 2018 signings for anything having to do with comics and artists. We’ve broken down this page into sections to make it easier for you to navigate.

Sections include: Featured Booths, Exhibit Floor, Sails Pavilion, and TBA (To Be Announced)

Featured booths include: Acme ArchivesAction Lab – BOOM! Studios – CBLDFcomiXologyDark Horse ComicsDC ComicsGallery NucleusIDWImage/Skybound ComicsInsight EditionsKeenspot Entertainment – KRS ComicsLion Forge ComicsOni PressTitan Comics – UDONViz MediaZenoscope – 2000AD (* more featured booths to be added as they are announced*)

Remember as we get closer to the main event, more signings will be filled in. We will update whenever we have new information to share so be sure to check back often.

Featured Booths

ACME ARCHIVES – Booth #5629

Wednesday, July 18
6PM – 9PM – JJ Lendl (Signing Area A)
6PM – 9PM – Christopher Clark (Signing Area C)

Thursday, July 19
10AM – 11:30AM – Brian Miller (Signing Area A)
10AM – 1PM – Christopher Clark (Signing Area C)
12PM – 2PM – JJ Lendl (Signing Area A)
3PM – 7PM – Christopher Clark (Signing Area C)
3:30PM – 7PM – JJ Lendl (signing Area A)

Friday, July 20
10AM – 12:30PM – Jeremy Saliba (Signing Area A)
11AM – 2PM – Christopher Clark (Signing Area C)
1PM – 2:30PM – Brian Miller (Signing Area A)
3PM – 5PM – JJ Lendl (Signing Area C)
3PM – 6:30PM – Cliff Cramp (Signing Area A)
5:30PM – 7PM – Christopher Clark (Signing Area C)

Saturday, July 21
10AM – 11:45AM – Cliff Cramp (Signing Area A)
10AM – 12PM – JJ Lendl (Signing Area C)
12PM – 1:45PM – JJ Lendl (Signing Area A)
12PM – 1:45PM – Christopher Clark (Signing Area C)
2PM – 4:45PM – Cliff Cramp (Signing Area A)
2PM – 4PM – Brian Miller (Signing Area C)
4PM – 7PM – Christopher Clark (Signing Area C)
5PM – 7PM – Jeremy Saliba (Signing Area A)

Sunday, July 22
10AM – 12:30PM – JJ Lendl (Signing Area A)
12PM – 4PM – Jeremy Saliba (Signing Area C)
1PM – 3PM – Brian Miller (Signing Area A)
3:30PM – 5PM – JJ Lendl (Signing Area A)

ACTION LAB – Booth #1735

Thursday, July 19

Friday, July 20

  • 1:30pm – 2:30pm – Miraculous with Jeremy Zag and the Voice Talent of Miraculous – Tales of Ladybug & Cat Noir – Action Lab booth #1735
  • 2:oopm – 3:00pm – J.K. Woodward – signing 12 Devils Dancing, First 10 people get a free head sketch (or more if there’s time)

Saturday, July 21

Sunday, July 22

  • 1:oopm – 2:00pm – J.K. Woodward – signing 12 Devils Dancing, First 10 people get a free head sketch (or more if there’s time)

BOOM! Studios – Booth #2229

Wednesday, July 18

  • 6PM – 6:50PM – Kyle Higgins (Mighty Morphin Power Rangers)
  • 7:30PM – 8:20PM – James Tynion IV, Sam Johns (The Backstagers)

Thursday, July 19

  • 11:00AM – 11:50AM – David Jesus Vignolli (A Girl in the Himalayas)
  • 12:00PM – 12:50PM – Jay Fosgitt (Jim Henson’s Beneath the Dark Crystal, Bodie Troll)
  • 1:00PM – 1:50PM – Kostas Zachopoulos, Vincenzo Balzano (Run Wild, The Cloud)
  • 2:00PM – 2:50PM – Ben Blacker, Ben Acker, Sean “Cheeks” Galloway (The Thrilling Adventure Hour)
  • 3:00PM – 3:50PM – Kyle Higgins (Mighty Morphin Power Rangers), Ryan Parrott (Saban’s Go Go Power Rangers)
  • 4:00PM – 4:50PM – Tom Taylor (The Deep)
  • 5:00PM – 5:50PM – Brooklyn Allen, Kat Leyh (Lumberjanes)
  • 6:00PM – 6:50PM – Phillip Kennedy Johnson (The Power of the Dark Crystal, Low Road West)

Friday, July 20

  • 10:00AM – 10:50AM – David Yost (Billy Cranston on Mighty Morphin Power Rangers)
  • 11:00AM – 11:50AM – Aline Brosh McKenna (Jane)
  • 12:00PM – 12:50PM – Becky Lynch (WWE Superstar)
  • 1:00PM – 1:50PM – Kyle Higgins (Mighty Morphin Power Rangers), Tracy Lynn Cruz (Ashley Hammond on Power Rangers in Space)
  • 2:00PM – 2:50PM – Olivia Olson (Voice of Marceline on Cartoon Network’s Adventure Time)
  • 3:00PM – 3:50PM – David Yost (Billy Cranston on Mighty Morphin Power Rangers)
  • 4:00PM – 4:50PM – Brooklyn Allen, Kat Leyh (Lumberjanes)
  • 5:00PM – 5:50PM – David Jesus Vignolli (A Girl in the Himalayas)
  • 6:00PM – 6:50PM – David Yost (Billy Cranston on Mighty Morphin Power Rangers)

Saturday, July 21

  • 10:00AM – 10:50AM – David Yost (Billy Cranston on Mighty Morphin Power Rangers)
  • 11:00AM – 11:50AM – David Yost (Billy Cranston on Mighty Morphin Power Rangers)
  • 12:00PM – 12:50PM – Peter Sudarso, Cristina Vee, Paul Schrier, Meghan “Strawberry17” Camarena, Andre “Black Nerd” Meadows, Malika Lim, Zac Eubank (Power Rangers Hyperforce)
  • 1:00PM – 1:50PM – Ian McGinty (Rocko’s Modern Life, Adventure Time)
  • 2:00PM – 2:50PM – Kyle Higgins (Mighty Morphin Power Rangers), Ryan Parrott (Saban’s Go Go Power Rangers), and Tracy Lynn Cruz (Ashley Hammond on Power Rangers in Space)
  • 3:00PM – 3:50PM – Tom Taylor (The Deep)
  • 4:00PM – 4:50PM – David Yost (Billy Cranston on Mighty Morphin Power Rangers)
  • 5:00PM – 5:50PM – David Yost (Billy Cranston on Mighty Morphin Power Rangers)
  • 6:00PM – 6:50PM – David Yost (Billy Cranston on Mighty Morphin Power Rangers)

Sunday, July 22

  • 11:00AM – 11:50AM – Kat Leyh (Lumberjanes)
  • 12:00PM – 12:50PM – Kostas Zachopoulos, Vincenzo Balzano (Run Wild, The Cloud)
  • 1:00PM – 1:50PM – Kyle Higgins (Mighty Morphin Power Rangers), Ryan Parrott (Saban’s Go Go Power Rangers), and Tracy Lynn Cruz (Ashley Hammond on Power Rangers in Space)
  • 2:00PM – 2:50PM – Phillip Kennedy Johnson (The Power of the Dark Crystal, Low Road West)
  • 3:00PM – 3:50PM – Kurt Sutter (creator of Sons of Anarchy)
  • 4:00PM – 4:50PM – Tom Taylor (The Deep)

CBLDF – Booth #1918
Friday, July 20

  • 12:00 pm – NANCY GOLDSTEIN – Author of “Jackie Ormes: The First African-American Woman Cartoonist

Saturday, July 21

  • 12:00 pm – SINA GRACE – Author of ICEMAN, Author/Illustrator of SELF-OBSESSED, and NOTHING LASTS FOREVER
  • 2:00 pm – NATE POWELL & ANDREW AYDIN – Illustrator & Co-Author of MARCH

comiXology – Booth #2547

Thursday, July 19

Friday, July 20

Saturday, July 21

DARK HORSE COMICS – Booth #2615

*All creators signing at booth offer autographs for FREE.   Also FREE prints, comics, or posters are provided for most of the signings (while supplies last). You may purchase or bring items to be signed; however, restrictions for the type or number of items to be signed as necessary.*

**Some signings require a *wristband* for entry, as noted on the schedule. Drawings for wristbands for these events will begin at show opening the day before and day of each signing. Get to the Dark Horse booth early for the best chance to join these events.  Lines may also be closed for some signings due to crowding or time restrictions.**

***There are two signing stages. One features art by Mike Mignola for Hellboy; the other showcases art from Stranger Thingsby Aleksi Bricolt, Kyle Lambert and Rafael Albuquerque. The following abbreviations indicate the location of each signing:

HB = Hellboy Signing Stage   ST = Stranger Things Signing Stage

Thursday, July 19

  • 11:00-11:45 AM – HB  FEMINA AND FAUNA, HELMETGIRLS: Camilla d’Errico
  • 12:00-12:45 PM:  HB  FINAL FANTASY, VAMPIRE HUNTER D, THE SKY: Yoshitaka Amano – *Ticketed – Wristband required, limit one print, one other item per person – other restrictions will apply, see staff for info.*
  • 12:00-12:45 PM:  ST  ROME WEST: Justin Giampaoli, Matthew Taylor
  • 2:00-2:45 PM:  HB  BLACKWOOD: Veronica Fish, Andy Fish
  • 2:00-2:45 PM:  ST  STRANGER THINGS, STARCRAFT: SCAVENGERS: Jody Houser
  • 3:00-3:45 PM:  HB  THE SHAOLIN COWBOY, LEAD POISONING, THE BIG GUY AND RUSTY THE BOY ROBOT: Geof Darrow
  • 3:00-3:45 PM:  ST  CALL OF DUTY: Jason Blundell, Craig Houston, E.M. Gist
  • 4:00-4:45 PM:  HB  LADY KILLER: Joëlle Jones
  • 5:00-5:45 PM:  HB  ELFQUEST: Wendy Pini, Richard Pini
  • 5:00-5:45 PM:  ST  SOUPY LEAVES HOME: Cecil Castellucci
  • 6:00-6:45 PM:  HB  MYSTERY SCIENCE THEATER 3000: Todd Nauck, Felicia Day, Michael Heisler – *Ticketed – Wristband required, no posed photography, limit one print, one preview comic, one other item per person – other restrictions apply, see staff for info.*   
  • 6:00-6:45 PM:  ST  EMILY AND THE STRANGERS: Rob Reger, Buzz Parker

Friday, July 20

  • 10:00-10:45 AM:  HB  USAGI YOJIMBO: Stan Sakai
  • 11:00-11:45 AM:  ST  BANDETTE, COLDER, THE WITCHER, PLANTS VS. ZOMBIES: Paul Tobin
    BANDETTE: Paul Tobin, Colleen Coover
  • 12:00-1:30 PM:  HB  DR. HORRIBLE’S SING-ALONG BLOG REUNION: Joss Whedon, Jed Whedon, Maurissa Tancharoen, Nathan Fillion, Felicia Day – *Ticketed – Wristband required, no posed photography, limit one print, one other item per person, other restrictions apply, see staff for info.  Wristbands distributed at opening Wednesday & Thursday.*
  • 12:00-12:45 PM:  ST  EDGAR RICE BURROUGHS: Jim Sullos
  • 2:00-2:45 PM:  HB  DISNEY / PIXAR THE INCREDIBLES 2 #1: CRISIS IN MID-LIFE! & OTHER STORIES: Landry Q. Walker
  • 2:00-2:45 PM:  ST  BLACK HAMMER: Jeff Lemire
  • 3:00-3:45 PM:  ST  HALO: Alex Irvine, Tyler Jeffers, Jody Houser, Jonathan Wayshak
  • 3:30-4:30 PM:  HB  BERGER BOOKS: Karen Berger, Richard Bruning, Ann Nocenti, Christopher Cantwell, Dave Gibbons, Dean Haspiel, G. Willow Wilson
  • 4:00-4:45 PM:  ST  AMERICAN GODS: MY AINSEL: Scott Hampton, David Mack, Jennifer T. Lange
  • 4:30-5:15 PM:  HB  HELLBOY: Mike Mignola
  • 5:00-5:45 PM:  ST  BIOWARE: Matthew Goldman (Creative Director, Dragon Age), Mike Gamble (Lead Producer, Anthem)
  • 6:00-6:45 PM:  HB  GOD OF WAR: Tony Parker, E.M. Gist, Corey Barlog
  • 6:00-6:45PM:  ST  BROOKLYN BLOOD: Paul Levitz

Saturday, July 21

  • 10:00-10:45 AM:  HB  PROJECT TBA: G. Willow Wilson
  • 11:00-11:45 AM:  HB  THE SEEDS: Ann Nocenti
  • 12:00-12:45 PM:  ST  STRANGER THINGS, STARCRAFT: SCAVENGERS: Jody Houser
  • 12:00-12:45 PM:  HB  AMERICAN GODS: Yetide Badaki (Bilquis on STARZ series American Gods), David Mack, Scott Hampton, Jennifer T. Lange
  • 1:00-1:45 PM:  HB  THE ALCOHOLIC: Dean Haspiel
  • 1:00-1:45 PM:  ST  NEIL GAIMAN’S A STUDY IN EMERALD: Rafael Albuquerque, Rafael Scavone
  • 2:00-2:45 PM:  HB  SHE COULD FLY: Christopher Cantwell
  • 3:00-3:45 PM:  ST  GO TEAM VENTURE! THE ART AND MAKING OF THE VENTURE BROS.: Doc Hammer, Jackson Publick, Ken Plume – *Ticketed – Wristband required, no posed photography, other restrictions apply – see staff for info* 
  • 4:00-4:45 PM:  ST  HOW TO TRAIN YOUR DRAGON: THE SERPENT’S HEIR: Richard Hamilton
  • 4:30-6:00 PM:  HB  XERXES: THE FALL OF THE HOUSE OF DARIUS AND THE RISE OF ALEXANDER, SIN CITY, THE LIFE AND TIMES OF MARTHA WASHINGTON IN THE TWENTY-FIRST CENTURY: Frank Miller                         XERXES: THE FALL OF THE HOUSE OF DARIUS AND THE RISE OF ALEXANDER: Alex Sinclair – *Ticketed – Wristband required, no posed photography, limit one print, one other item per person, other restrictions will apply – see staff for info.*
  • 5:00-5:45 PM:  ST  BEDTIME GAMES: Nick Keller
  • 6:00-6:45 PM:  HB  THE ORIGINALS, THE LIFE AND TIMES OF MARTHA WASHINGTON IN THE TWENTY-FIRST CENTURY: Dave Gibbons

Sunday, July 22

  • 11:00-11:45 AM:  HB  ELFQUEST: Wendy Pini, Richard Pini
  • 11:00-11:45 AM:  ST  EMPOWERED: Adam Warren
  • 12:00-12:45 PM:  ST  TOO MUCH COFFEE MAN: Shannon Wheeler
  • 12:30-1:15 PM:  HB  THE SECRET LOVES OF GEEKS: Hope Nicholson, Maia Kobabe, Dylan Edwards, Megan Kearney
  • 2:00-2:45 PM:  ST  BIOWARE: Matthew Goldman (Creative Director, Dragon Age), Mike Gamble (Lead Producer, Anthem)
  • 2:00-3:30 PM:  HB  FINAL FANTASY, VAMPIRE HUNTER D, THE SKY: Yoshitaka Amano – *Ticketed – Wristband required, limit one print, one other item per person, other restrictions will apply – see staff for info.* 

DC COMICS – Booth #1915 [NEW]

*Select signings were ticketed through the Online Exclusives Portal. Those signings are marked below. If not marked, signings are first come/first serve.

Thursday, July 19

  • 10:00AM-11:00AM – Kyle Higgins
  • 10:30AM – Tiffany Smith
  • 11:00AM – Geoff Johns** and Brad Anderson**  **** Wristband Required – ticketed through Exclusives Portal. **
  • 11:30AM  – Mags Visaggio, Mauricet, Frank Tieri
  • 12:00PM – Dan Jurgens and Robert Venditi
  • 12:30PM  – James Tymion IV, Freddie E. Williams II, and Steve Orlando
  • 1:00PM – Liam Sharp and Nicole Scott
  • 1:30PM – Peter J. Tomasi, Julie Benson, and Shawna Benson
  • 2:00PM – Joshua Williamson, Jackson Lanzig, and Collin Kelly
  • 2:30PM – Luke McGarry, Bill Morrison, and Tom Richmond
  • 3:00PM – Mirka Andolfo, Monica Kubina, and Agnes Garbowska
  • 3:30PM  – Enrico Marini and Marc Andreyko
  • 4:00PM – Jim Lee**, Alex Sinclair**, and Scott Williams**  ** Wristband Required – ticketed through Exclusives Portal. **
  • 4:30PM – Jimmy Palmiotti, Amanda Conner, and Dustin Nguyen
  • 5:00PM – Marv Wolfman and Stanley “Artgerm” Lau
  • 5:30PM – Joelle Jones and Ken Lashley
  • 6:00PM – Tom King**, Mitch Gerads**, and Nick Derington**  ** Wristband Required – ticketed through Exclusives Portal. **

Friday, July 20

  • 10:00AM – Rafael Albuquerque and Rafael Scavone
  • 10:30AM – Tom Taylor and Alisa Kwitney
  • 11:00AM – Jim Lee**, Alex Sinclair**, and Scott Williams ** Wristband Required – ticketed through Exclusives Portal. **
  • 11:30AM – Mags Visaggio and Marley Zarcone
  • 12:00PM – Enrico Marini and Mairghread Scott
  • 12:30PM – Bryan Hill and Moritat
  • 1:00PM – Lee Bermejo, Brian Azzarello, and Chris Uminga
  • 1:30PM – Mitch Gerads, Nick Derington, and Mark Russell
  • 2:00PM – Robert Venditti and Adam Hughes
  • 2:30PM – Liam Sharp and Nicole Scott
  • 3:00PM – Bernard Chang, Sam Humphries, John Timms, and Gabe Eltaeb
  • 3:30PM – Kevin Conroy** and Tara Strong** ** Wristband Required – ticketed through Exclusives Portal. **
  • 4:00PM – Dan Jurgens, Julie Benson, and Shawna Benson
  • 4:30PM – Tom King**, Clay Mann**, and Tim Seeley **Wristband Required – ticketed through Exclusives Portal. **
  • 5:00PM – Peter J. Tomasi and Steve Orlando
  • 5:30PM – Scott Snyder** and Joelle Jones ** Wristband Required – ticketed through Exclusives Portal. **
  • 6:00PM – James Tynion IV and Joshua Williamson

Saturday, July 21

  • 10:00AM – Mitch Gerads
  • 10:30AM – Scott Snyder** and Stanley “Artgerm” Lau
  • 11:00AM-2:00PM – Warner Bros. Pictures Special Event** *ticketed through Exclusives Portal. **
    ** Wristband Required
  • 2:00PM-3:00PM – John Semper, Jr., Cecil Castelluci, and Marley Zarcone
  • 2:30PM – Enrico Marini
  • 3:00PM – Bernard Chang, Adam Glass, and Dan Jurgens
  • 3:30PM – James Tynion IV, Brad Anderson, and Joshua Williamson
  • 4:00PM – Tom King**, Clay Mann**, and Tom Taylor ** Wristband Required – ticketed through Exclusives Portal. **
  • 4:30PM – Mirka Andolfo and Joelle Jones
  • 5:00PM – Liam Sharp, Cecil Castellucci, and Jon Rivera
  • 5:30PM – Lee Bermejo and Steve Orlando
  • 6:00PM – Jimmy Palmiotti, Amanda Conner, and Marc Andreyko

Sunday, July 22

  • 10:00AM –  Peter J. Tomasi and Ken Lashley
  • 10:30AM – Jon Rivera and Ryan Benjamin
  • 11:00AM – John Timms, Gabe Eltaeb, and Adam Glass
  • 11:30AM – Robert Venditti and Paul Levitz
    12:00PM – Tom King and Tim Seeley
  • 12:30PM – Mark Russell, Brandee Stilwell, and Gus Vazquez
  • 1:00PM – Scott Snyder
  • 1:30PM – Tom Richmond
  • 2:00PM – Andrew Constant and Brad Walker
  • 2:30PM – Art Baltazar and Franco
  • 3:00PM – Joshua Williamson and Steve Orlando
  • 3:30PM – Freddie E. Williams II, Cecil Castellucci, and Marley Zarcone
  • 4:00PM – Frank Tieri

GALLERY NUCLEUS – Booth #2643

The following artists will be at the booth for the entire 5 days:

  • Drake Brodahl
  • Sachin Teng
  • Pernille Orum
  • Joey Chou
  • Scott C.

Thursday, July 19

  • 4:30pm – 5:30pm – Jorge Gutierrez & Sandra Equiha 

IDW PUBLISHING – Booth #2743

Wednesday, July 18

  • 6:00pm – 7:00pm – John Barber  Transformers: Unicron – (*Convention exclusive available!)
  • 6:00pm – 8:00pm – Berkeley Breathed –  Bloom County – (*Convention exclusive hardcover available!)
  • 7:00pm – 8:00pm – Tini Howard –  Euthanauts – (*Book debut!)
  • 8:00pm – 9:00pm – Derek Charm, Shaun Manning, Mauricet, Cavan Scott, Landry Q. Walker –  Star Wars Adventures – (*Convention exclusives available!)
  • 8:00pm – 9:00pm – Joe Jusko –  Marvel Masterpieces – (*Convention exclusive hardcover available!)

Thursday, July 19

  • 10:00am – 11:00am – Gabriel Rodriguez –  Locke & Key, Sword of Ages – (*Convention exclusives available!)
  • 10:00am – 11:00am – Dan Berry – The Three Rooms in Valerie’s Head
  • 10:00am – 11:00am – Erin Nations – Gumballs
  • 10:00am – 11:00am – Ed Crowell, Jack Lowe, Steve Nedvidek The Jekyll Island Chronicles
  • 10:00am – 11:00am – Dave Calver  Limbo Lounge
  • 11:00am – 11:30am – Joe Jusko Marvel Masterpieces (*Convention exclusive hardcover available!)
  • 11:00am – 12:00pm – Maria Joey, Peter Hoey Coin-Op Comics
  • 11:00am – 12:00pm – Aya Morton, Anne Optowsky Walled City
  • 12:00pm – 1:00pm – Berkeley Breathed Bloom County (*Convention exclusive hardcover available!)
  • 12:00pm – 1:00pm – John Barber, Fico Ossio, Mairghread Scott Transformers (*Convention exclusive available!)
  • 12:00pm – 1:00pm – Jen Vaughn Goosebumps
  • 1:00pm – 2:00pm – Lynn Johnston For Better or For Worse – (*San Diego Comic Con Special Guest!) (*Book debut!)
  • 1:00pm – 3:00pm – Kevin Eastman, Tom Waltz, Mateus Santolouco, Bobby Curnow Teenage Mutant Ninja Turtles – (*Convention exclusives available!(*Ticketed signing, see employee for details)
  • 2:00pm – 3:00pm – Mike Mignola Bram Stoker’s Dracula – (*Book debut!)
  • 3:00pm – 4:00pm – Derek Charm, Delilah Dawson, Shannon Eric Denton, Shaun Manning, Mauricet, Cavan Scott, Landry Q. Walker Star Wars Adventures – (*Convention exclusives available!)
  • 3:00pm – 4:00pm – Joe Jusko – Marvel Masterpieces – (*Convention exclusive hardcover available!)
  • 4:00pm – 5:00pm – Berkeley Breathed – Bloom County – (*Convention exclusive hardcover available!)
  • 4:00pm – 5:00pm  –  Takashi IizukaEvan StanleyCaleb Goellner – Sonic The Hedgehog – (*Convention exclusives available!(*Limited edition print available as gift with purchase!)
  • 5:00pm – 6:00pm – Jonathan MaberryRyan Brown – V-Wars
  • 5:00pm – 6:00pm – Gabriel Rodriguez – Locke & Key, Sword of Ages – (*Convention exclusives available!)
  • 5:00pm – 6:00pm – Shahriar Fouladi – The Scooter Chronicles
  • 6:00pm – 7:00pm – Melanie ScrofanoTim RozonEmily AndrasBeau SmithLora Innes Wynonna Earp – (*Convention exclusives available!(*Ticketed signing, see employee for details)
  • 6:00pm – 7:00pm – Tini HowardGilbert Hernandez Assassinistas – (*Book debut!)

Friday, July 20

  • 10:00am – 11:00am – Steve Nedvidek, Jack Lowe, Ed Crowell – The Jekyll Island Chronicles
  • 10:00am ­ 11:00am – Kim Dwinell – Surfside Girls
  • 10:00am – 11:00am – Rian Hughes – I Am A Number
  • 10:00am – 11:00am – Lynn Johnston – For Better or For Worse – (*San Diego Comic Con Special Guest!)
  • 11:00am – 12:00pm – Joe Jusko – Marvel Masterpieces – (*Convention exclusive hardcover available!)
  • 11:00am – 12:00pm – Agnes Garbowska, Tony Fleecs, Jeremy Whitley, Thom Zahler – My Little Pony – (*Convention exclusive available!)
  • 11:00am – 12:00pm – Dave Calver – Limbo Lounge
  • 12:00pm – 1:00pm – Tom Waltz, Mateus Santolouco, Bobby Curnow, Caleb Goellner – Teenage Mutant Ninja Turtles
  • 12:00pm – 1:00pm – Gabriel Rodriguez – Locke & Key, Sword of Ages – (*Convention exclusives available!)
  • 12:00pm – 1:00pm – Mark Russell – Judge Dredd – (*Convention exclusive available!)
  • 1:00pm – 2:30pm – Melanie Scrofano, Tim Rozon, Shamier Anderson, Dominique Provost-Chalkley, Katherine Barrell, Varun Saranga, Chantel Riley, Emily Andras, Beau Smith – Wynonna Earp – (*Convention exclusives available!) (*Ticketed signing, see employee for details)
  • 3:00pm – 4:00pm – Liz Wrightson
  • 3:00pm – 4:00pm – Andy Suriano, Ant Ward – Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles – (Co-executive producers of the new animated series!) (*Convention exclusive available!)
  • 4:00pm – 5:00pm – Dirk Wood, Gideon Kendall, Erin Nations, Jen Vaughn, Jarrett Melendez, Sara Richard, Mark Russell, Phillip Kennedy Johnson, Rob Salkowitz – Full Bleed Vol. 2 Launch Party – (*Book debut!)
  • 4:00pm – 5:00pm – Bobby Curnow – Ward’s Valley
  • 4:00pm – 5:00pm – Kim Dwinell – Surfside Girls
  • 5:00pm – 6:00pm – Mike Johnson, David Tipton, Scott Tipton, J.K. Woodward – Star Trek – (*Convention exclusives available!)
  • 5:00pm – 6:00pm – Erik Burnham – Ghostbusters
  • 5:00pm – 6:00pm – Nate Powell – Come Again – (*Book debut!)
  • 5:00pm – 6:00pm – Dan Berry – The Three Rooms in Valerie’s Head
  • 5:00pm – 6:00pm – Erin Nations – Gumballs
  • 6:00pm – 7:00pm – Delilah Dawson, J.J. Lendl, Jonathan Maberry, Mister Sam Shearon, Denton Tipton – The X-Files
  • 6:00pm – 7:00pm – Eddie Campbell – From Hell, The Goat Getters – (*Get a free preview of the upcoming release!)

Saturday, July 21

  • 10:00am – 11:00am – Bobby Moynihan, Matt Youngberg, Frank Angones, Sean Jimenez – DuckTales – (*Voice Actor, Executive Producers, and Art Director of the hit series!) (*Convention exclusives available!) (*Ticketed signing, see employee for details)
  • 10:00am – 11:00am – Jeremy Lambert – Goosebumps
  • 11:00am – 12:00pm – Derek Charm, Elsa Charretier, Pierrick Colinet, Shaun Manning, Mauricet, Cavan Scott – Star Wars Adventures – (*Convention exclusives available!)
  • 11:00am – 12:00pm – Kevin Burke, Doc Wyatt – Stretch Armstrong
  • 12:00pm – 1:00pm – Mike Johnson, David Tipton, Scott Tipton, J.K. Woodward – Star Trek – (*Convention exclusives available!)
  • 12:00pm – 1:00pm – Tony Fleecs, Jeremy Whitley, Thom Zahler – My Little Pony
  • 1:00pm – 2:00pm – Shannon Wheeler – Sh*t My President Says
  • 1:00pm – 2:00pm – Mark Russell – God is Disappointed in You
  • 1:00pm – 2:00pm – Nate Powell – Come Again – (*Book debut!)
  • 1:00pm – 2:00pm – Rian Hughes – I Am A Number
  • 1:00pm – 2:00pm – Bobby Curnow – Ward’s Valley
  • 1:00pm – 2:00pm – Maria Hoey, Peter Hoey – Coin-Op Comics
  • 2:00pm – 3:00pm – Tom Waltz, Freddie E. Williams, Mateus Santolouco – Teenage Mutant Ninja Turtles – (*Convention exclusives available!)
  • 2:00pm – 3:00pm – Gabriel Rodriguez – Locke & Key, Sword of Ages – (*Convention exclusives available!)
  • 2:00pm – 3:00pm – John Barber – Transformers: Unicron – (*Convention exclusive available!)
  • 2:00pm – 3:00pm – Gilbert Hernandez – Assassinistas – (*Book debut!)
  • 2:00pm – 3:00pm – Jen Vaughn – Goosebumps
  • 3:00pm – 4:00pm – John Barber, Brendan Cahill, Fico Ossio, Mairghread Scott, Magdalene Visaggio – Transformers
  • 3:00pm – 4:00pm – Joe Jusko – Marvel Masterpieces – (*Convention exclusive hardcover available!)
  • 4:00pm – 5:30pm – Shamier Anderson, Tim Rozon, Dominique Provost-Chalkley, Katherine Barrell, Varun Saranga, Chantel Riley, Emily Andras, Beau Smith – Wynonna Earp – (*Convention exclusives available!) (*Ticketed signing, see employee for details)
  • 6:00pm – 7:00pm – Fico Ossio – SECRET PROJECT TO BE ANNOUNCED AT SDCC
  • 6:00pm – 7:00pm – Gabriel Rodriguez – Locke & Key, Sword of Ages – (*Convention exclusives available!)
  • 6:00pm – 7:00pm – Tom Waltz, Mateus Santolouco – Teenage Mutant Ninja Turtles

Sunday, July 22

  • 10:00am – 11:00am – Tony Fleecs, Sara Richard – My Little Pony
  • 10:00am – 11:00am – Steve Nedvidek, Jack Lowe, Ed Crowell – The Jekyll Island Chronicles
  • 11:00am – 12:00pm – Joe Jusko – Marvel Masterpieces – (*Convention exclusive hardcover available!)
  • 11:00am – 12:00pm – Tom Waltz, Mateus Santolouco, Freddie E. Williams, Caleb Goellner – Teenage Mutant Ninja Turtles
  • 12:00pm – 1:00pm – Erik Burnham – Ghostbusters
  • 12:00pm – 1:00pm – Cavan Scott, Shaun Manning – Star Wars Adventures
  • 1:00pm – 2:00pm – Jeremy Lambert – Goosebumps
  • 1:00pm – 2:00pm – Jeff Lemire – Essex County, The Underwater Welder
  • 1:00pm – 2:00pm – Nate Powell – Come Again – (*Book debut!)
  • 1:00pm – 2:00pm – Bobby Curnow – Ward’s Valley
  • 1:00pm – 2:00pm – Dan Berry – The Three Rooms in Valerie’s Head
  • 2:00pm – 3:00pm – Lynn Johnston – For Better or For Worse – (*San Diego Comic Con Special Guest!) (*Book debut!)
  • 2:00pm ­ 3:00pm – Marc Andreyko, Cecil Castellucci, Nyambi Nyambi – Love is Love
  • 3:00pm – 4:00pm – Steve Nedvidek, Jack Lowe, Ed Crowell – The Jekyll Island Chronicles
  • 3:00pm – 4:00pm – Joe Jusko – Marvel Masterpieces – (*Convention exclusive hardcover available!)

IMAGE/SKYBOUND COMICS – Booth #2729

Thursday, July 19

  • 10:00am – 10:45am – Rob Guillory Chew, Farmhand
  • 11:00am – 11:45am – Doug TenNapel Gear
  • 11:00am – 11:45am – Joshua Williamson Birthright, Nailbiter (Skybound)
  • 12:00pm – 12:45pm – Doug Wagner Plastic, The Hard Place
  • 12:00pm – 12:45pm – Sean Mackiewicz Gasolina (Skybound)
  • 1:00pm – 1:45pm – Cat Staggs Crosswind, Grace Ellis Moonstruck
  • 1:00pm – 1:45pm – Melissa Hutchison & Dave Fennoy Telltale voice actors for Clementine and Lee (Skybound)
  • 2:00pm – 2:45pm – Sina Grace Nothing Lasts Forever, Self-Obsessed
  • 2:00pm – 2:45pm – Steve Orlando Crude, Undertow (Skybound)
  • 3:00pm – 3:45pm – Marco Finnegan Crossroad Blues
  • 3:00pm – 3:45pm – Rival Games Thief of Thieves (Skybound)
  • 4:00pm – 4:45pm – Where We Live multi-contributor signing featuring: Erika Schultz, Amy Chu, Aaron Campbell, Rafael Albuquerque, Matt Hawkins, Brian Haberlin, David Walker & many more.

Friday, July 20

  • 10:00am – 10:45am – Aaron Campbell, Pornsak Pichetshote Infidel
  • 10:00am – 10:45am – Jeff Lemire Descender, A.D.: After Death, Royal City, Gideon Falls **TICKETED**
  • 11:00am – 11:45am – Kickliy Perdy
  • 11:00am – 11:45am – Sean Lewis The Few, Coyotes
  • 11:00am – 11:45am – Donny Cates Rednick, Atomahawk, God Country, The Ghost Fleet, Buzzkill (Skybound)
  • 12pm – 12:45pm – Tomm Coker The Black Monday Murders
  • 12pm – 12:45pm – Just Greenwood, Landry Walker The Last Siege
  • 1pm – 1:45pm – Dean Haspiel The Red Hook
  • 1pm – 1:45pm – Jason Howard Cemetery Beach (Skybound)
  • 2pm – 2:45pm – Rick Remender Deadly Class, Black Science, Death or Glory, Fear Agent, Seven To Eternity, Tokyo Ghost **TICKETED**
  • 2pm – 2:45pm – Dan Panosian Slots (Skybound)
  • 3pm – 3:45pm – Mirka Andolfo Unnatural
  • 3pm – 3:45pm – John Layman Chew, Leviathan
  • 3pm – 3:45pm – Jeremy Haun The Beauty, The Realm
  • 4pm – 4:45pm – Robert Kirkman Oblivion Song, The Walking Dead, Outcast By Kirman & Azaceta **TICKETED and restricted to 3-item limit**

Saturday, July 21

  • 11:00am – 11:45am Robert Kirkman Oblivion Song, The Walking Dead, Outcast By Kirman & Azaceta **TICKETED and restricted to 3-item limit**
  • 12:00pm – 12:45pm – 12:45PM Doug Wagner The Hard Place, Plastic
  • 1:00pm – 1:45pm Marjorie Lie Monstress **TICKETED**
  • 1:00pm – 1:45pm Daniel Warren Johnson Extremity (Skybound)
  • 2:15pm – 3:30pm Deadly Class SYFY TV signing featuring Creator & Executive producer Rick Remender & members of the show’s cast **TICKETED and restricted to: 2-item limit, items must be DEADLY CLASS brand.**

Sunday, July 22

  • Donny Cates Redneck, Atomahawk, God Country, The Ghost Fleet, Buzzkill

INSIGHT EDITIONS – Booth #3721

*According to Insight Editions, an number of Rebecca Sugar signing tickets will also be set aside for Thursday and Friday morning.  Attendees will have multiple chances to pick up an RSVP ticket, just be sure to get to booth early.*

Friday, July 20

  • 12:00pm – 1:00pm – Rebecca Sugar – Please see above for updated ticketing info – *TICKETED – This signing requires RSVP and spots are limited. In order to attend, visit the Insight Editions booth to claim your RSVP ticket. Tickets will be available starting on preview night (Wednesday, 7/18) so be sure to claim your ticket before they run out. First come, first served! Only 100 spots are available. Only one signed item per person.* This signing is free with purchase of the SDCC exclusive Steven Universe Sketchbook
  • 1:30pm – 2:45pm – David Frangioni and Eric “The Catman” Singer of KISS – for a signing and meet & greet! Pick up a signed copy of CRASH: The World’s Greatest Drum Kits.
  • 3:00pm – 4:00pm – Tom Gilliland – have your copies of Grave Tales and Chronicles of the Underworld signed.

Saturday, July 21

  • 11:00am – 12:00pm – Richard Hamilton & Joe Cooper – signing copies of the exclusive variant edition of their new graphic novel.
  • 1130am – 1:00pm – David Frangioni, Eric “The Catman” Singer, and Tommy Clufetos – signing and meet & greet! Pick up a signed copy of CRASH: The World’s Greatest Drum Kits.
  • 4:00pm – 5:00pm: Andrew Farago, Jeff Pidgeon, and Larry Houston 

KEENSPOT ENTERTAINMENT – Booth #2635 [NEW]

  • John JosecoBarry Steakfries (Jetpack Joyride) – Thu-Sun (all day except for breaks)
  • Thomas Fischbach – Twokinds – Thu-Sun (all day except for breaks)
  • 10:00am – 1:00pm and 2:00pm – 5:00pm – Rob PotchakImmortal, Junior High Horrors Preview Ashcan
  • 10:00am – 1:00pm and 2:00pm – 5:00pm – Billy Parker Junior High Horrors Preview Ashcan

KRS COMICS – Booth #TBA

  • Tyler Kirkham: thurs-sat (signing times TBA)
  • Warren Louw: wed-sun (all day)
  • Jay Anacleto: thurs-sun (signing times TBA)
  • Natali Sanders: wed-sun (all day)
  • Mike Mayhew: Fri only (all day)

LION FORGE COMICS – Booth #5543 

Thursday, July 19

Friday, July 20

Saturday, July 21

ONI PRESS – Booth #1833 

Thursday, July 19

  • 12:oopm – 1:00pm – Tini Howard – Rick and Morty™: Pocket Like You Stole It

Friday, July 20

  • 12:oopm – 1:00pm – Yehudi Mercado – Sci-Fu
  • 1:00pm – 2:00pm – Mike Vasquez – Rick and Morty™ #37 Pickle Rick Foil Variant
  • 2:00pm – 3:00pm – Christina “Steenz” Stewart – Archival Quality
  • 3:00pm – 4:00pm – Sara Richard – Rick and Morty™ Presents: Krombopulos Michael #1, The Long Con #1 SDCC Exclusive Cover

Saturday, July 21

  • 11:00Am – 12:00pm – Mike Vasquez – Rick and Morty™ #37 Pickle Rick Foil Variant
  • 12:00pm – 1:00pm – Paul Tobin & Colleen Coover – Made Men, Banana Sunday, Small Favors
  • 1:00pm – 2:00pm – Emilee Denich – The Long Con #1
  • 2:00pm – 3:00pm – Jhonen Vasquez, Megan Lawton, Aaron Alexovich, and Eric Trueheart – Invader ZIM
  • 3:00pm – 4:00pm – Sara Richard – Rick and Morty™ Presents: Krombopulos Michael #1, The Long Con #1 SDCC Exclusive Cover
  • 4:00pm – 5:00pm – Zander Cannon – Kaijumax

Sunday, July 22

  • 11:00am – 12:00pm – Michael Tanner – Junior Braves of the Apocalypse
  • 12:00pm – 1:00pm – Emilee Denich & Sara Richard (Variant) –The Long Con #1
  • 1:oopm – 2:00pm – Yehudi Mercado – Sci-Fu

TITAN COMICS – booth #5537

Thursday, July 19

  • 11:00am – 12:00 pm – THE BEATLES’ YELLOW SUBMARINE – join writer/artist Bill Morrison, inker Andrew Pepoy and colorist Nathan Kane – signing copies of The Beatles’ Yellow Submarine graphic novel adaptation
  • 12:30pm – 1:30pm – CAVAN SCOTT – signs copies of Doctor Who Lost Dimension Vol 1 & 2, Doctor Who: The Supremacy of The Cybermen and Doctor Who: The Twelfth Doctor Year One, Vikings and TEKKEN.
  • 2:00pm – 3:00pm – MAX ALLAN COLLINS –  Mickey Spillane’s Mike Hammer #1 comic, which comes with an exclusive SDCC cover by famed artist Robert McGinnis.  Max will also be signing copies of his recent graphic novel Quarry’s War, and new novels – The Last Stand and Killing Town.
  • 4:00pm – 5:00pm – HELGE VOGT – signs copies of his critically acclaimed graphic novel, Alisik.

Friday, July 20

  • 11:00am – 1200 pm  ROBOTECH – Tommy Yune as he signs copies of Robotech comics and graphic novels.
  • 1:30pm – 2:30pm – V.E. SCHWAB – signs copies of Shades Of Magic: The Steel Prince ashcan

Saturday, July 21

  • 11:00am – 12:00pm – DOCTOR WHO: JODY HOUSER AND KELLY YATES – sign copies of Doctor Who: Road To The Thirteenth Doctor – Tenth Doctor #1, which comes with an exclusive SDCC cover.
  • 1:00pm – 2:00pm – DOCTOR WHO: GEORGE MANN – signs copies of Doctor Who Lost Dimension Vol 1 & 2, Doctor Who: The Supremacy Of The Cybermen and Doctor Who: The Twelfth Doctor Year One.
  • 3:30pm – 4:20pm – DOCTOR WHO: RICHARD DINNICK & PAUL CORNELL – sign copies of Doctor Who Four Doctors, Doctor Who Third Doctor and Doctor Who Twelfth Doctor Time Trials – A Confusion Of Angels.

Sunday, July 22

  • 11:30am – 12:30pm –  THE BEATLES’ YELLOW SUBMARINE – Celebrating the 50th anniversary of The Beatles’ Yellow Submarine, join writer/artist Bill Morrison, inker Andrew Pepoy and colorist Nathan Kane as they sign copies of The Beatles’ Yellow Submarine graphic novel adaptation
  • 2:30pm – 3:30pm – V.E. SCHWAB – signs copies of Shades Of Magic: The Steel Prince ashcan

UDON – Booth #4529

Wednesday, July 18

  • 6:00pm – 9:00pm – Edwin Huang – Street Fighter Unlimited & Street Fighter VS Darkstalkers comic series, Pop Culture Shock SF Figure Designer, USF4 DLC Costume Designer
  • 6:00pm – 9:00pm – Rob “Robaato” Porter – Cryamore, Street Fighter Comics Cover Artist

Thursday, July 19

  • 9:30am – 12:30pm – Rob “Robaato” Porter – Cryamore, Street Fighter Comics Cover Artist
  • 9:30am – 7:00pm – Long VoStreet Fighter comic series, Street Fighter HD Remix, USF2, SFV, USF4 DLC Costume Designer & Tatsunoko vs. Capcom™ game artist, SFV Arcade Edition, Ultra SF2
  • 9:30am – 7:00pm – Edwin Huang – Street Fighter Unlimited & Street Fighter VS Darkstalkers comic series, Pop Culture Shock SF Figure Designer, USF4 DLC Costume Designer
  • 1:00pm – 4:00pm – Adam Warren – Street Fighter Comic Artist, Gen 13, Empowered, Dirty Pair
  • 4:00pm – 7:00pm – Rob “Robaato” Porter – Cryamore, Street Fighter Comics Cover Artist

Friday, July 20

  • 9:30am – 12:30pm – Adam Warren – Street Fighter Comic Artist, Gen 13, Empowered, Dirty Pair
  • 9:30am – 4:00pm – Edwin Huang – Street Fighter Unlimited & Street Fighter VS Darkstalkers comic series, Pop Culture Shock SF Figure Designer, USF4 DLC Costume Designer
  • 1:00pm – 4:00pm – Long VoStreet Fighter comic series, Street Fighter HD Remix, USF2, SFV, USF4 DLC Costume Designer & Tatsunoko vs. Capcom™ game artist, SFV Arcade Edition, Ultra SF2
  • 4:00pm – 7:00pm – Rob “Robaato” Porter – Cryamore, Street Fighter Comics Cover Artist
  • [NEW] 4:00pm – 5:00pm – Producer Kazuhiro Tsuchiya and Producer Daizo Nanoka – Mega Man 11

Saturday, July 21

  • 9:30am – 12:30pm – Adam Warren – Street Fighter Comic Artist, Gen 13, Empowered, Dirty Pair
  • 9:30am – 12:30pm – Edwin Huang – Street Fighter Unlimited & Street Fighter VS Darkstalkers comic series, Pop Culture Shock SF Figure Designer, USF4 DLC Costume Designer
  • 9:30am – 12:30pm – Long VoStreet Fighter comic series, Street Fighter HD Remix, USF2, SFV, USF4 DLC Costume Designer & Tatsunoko vs. Capcom™ game artist, SFV Arcade Edition, Ultra SF2
  • 2:00pm – 3:00pm – Yoshinori Oni – Capcom Game Developer. *TICKETED: Those wanting to get an autograph from Ono-san will need to purchase both The Ladies of Street Fighter Alpha and Monster Hunter World x Street Fighter Metal Card Sets.
  • 4:00pm – 7:00pm – Edwin Huang – Street Fighter Unlimited & Street Fighter VS Darkstalkers comic series, Pop Culture Shock SF Figure Designer, USF4 DLC Costume Designer
  • 4:00pm – 7:00pm – Rob “Robaato” Porter – Cryamore, Street Fighter Comics Cover Artist

Sunday, July 22

  • 9:30am – 3:00pm – Rob “Robaato” Porter – Cryamore, Street Fighter Comics Cover Artist
  • 1:00pm – 5:00pm – Long VoStreet Fighter comic series, Street Fighter HD Remix, USF2, SFV, USF4 DLC Costume Designer & Tatsunoko vs. Capcom™ game artist, SFV Arcade Edition, Ultra SF2
  • 1:00pm – 5:00pm – Edwin Huang – Street Fighter Unlimited & Street Fighter VS Darkstalkers comic series, Pop Culture Shock SF Figure Designer, USF4 DLC Costume Designer
  • 3:00pm – 5:00pm – Adam Warren – Street Fighter Comic Artist, Gen 13, Empowered, Dirty Pair

VIZ MEDIA – Booth #2813

Saturday, July 21st
  • 4:00pm – Kohei Horikoshi – *TICKETED – Tickets will be distributed the morning of each signing session at the VIZ Media booth. Please visit the booth’s front desk for details – Autograph Session, meet the creator of MY HERO ACADEMIA and receive a personalized exclusive shikishi art board.
Sunday, July 22nd
  • 2:00pm – Kohei Horikoshi – *TICKETED – Tickets will be distributed the morning of each signing session at the VIZ Media booth. Please visit the booth’s front desk for details – Autograph Session, meet the creator of MY HERO ACADEMIA and receive a personalized exclusive shikishi art board.

ZENOSCOPE – Booth #2301

  • Joe Brusha 
  • Ralph Tedesco 
  • LaToya Morgan 
  • Dave Franchini 
  • Victoria Rau

Saturday, July 21

2000 AD – Booth #2806

  • Simon Bisley
  • Babs Tarr
  • Tula Lotay
  • Katy Rex
  • Liana Kangas

Back to top

Exhibit Floor

WEDNESDAY – JULY 18

  • [NEW] 7:00pm – 9:00pm – Tom King – Essential Sequential Booth #4507

THURSDAY – JULY 19

  • 11:00am – 12:00pm – Tim Pilcher & Dave Gibbons – Fanfare Presents Booth #5541, signing ‘How Comics Work’ book
  • 2:30pm – 3:30pm – Enrico Marini – Europe Comics Booth #5524
  • [NEW] 3:15pm – 4:45pm – Tom King – Essential Sequential Booth #4507
  • 4:00pm – 6:00pm – Kevin Eastman – Heavy Metal Booth #1529
  • Andrew Farago – Cartoon Art Museum Booth #1930
  • Mike Mignola – Hot Chocolate Booth #4901
  • Randy Martinez – Choice Collectibles Booth #4219, Venom Print Release, Signings & Live Painting

FRIDAY – JULY 20

  • 11:00am – 12:00pm – Tim Pilcher & Dave Gibbons – Fanfare Presents Booth #5541, signing ‘How Comics Work’ book
  • [NEW] 1:15pm – 2:45pm – Tom King – Essential Sequential Booth #4507
  • 3:00pm – 4:00pm – Brian Kessinger – League of STEAM booth #5618 – *TICKETED, see booth for details*
  • 3:00pm – Rob Liefeld – CBCS booth #507
  • 3:00pm – 5:00pm – Kevin Eastman – Heavy Metal Booth #1529
  • 3:20pm – 4:00pm – Scott Snyder – Essential Sequential Booth #4507
  • 5:00pm – 6:00pm – Enrico Marini – Europe Comics Booth #5524
  • 6:30pm – 7:30pm – Scott Snyder – Essential Sequential Booth #4507
  • Andrew Farago – Cartoon Art Museum Booth #1930
  • Miss Miniver – Commited Comics booth #P-10
  • Mike Mignola – Hot Chocolate booth #4901
  • Randy Martinez – Choice Collectibles Booth #4219, Venom Print Release, Signings & Live Painting

SATURDAY – JULY 21

  • 11:00am – 12:00pm – Tim Pilcher & Dave Gibbons – Fanfare Presents Booth #5541, signing ‘How Comics Work’ book
  • 11:00am – 1:00pm – Kevin Eastman – Planet Awesome Collectibles Booth #1000
  • 1:00pm – 2:00pm – Scott Snyder – Essential Sequential Booth #4507
  • 1:00pm – 3:00pm – Alex Hirsch & Dana Terrace – Disney Publishing Booth #1129, *TICKETED – wristbands start at 10am*
  • [NEW] 2:15pm – 3:45pm – Tom King – Essential Sequential Booth #4507
  • 3:00pm – Rob Liefeld – CBCS booth #507
  • 5:00pm – 6:00pm – Enrico Marini – Insight booth #3721
  • Andrew Farago – Cartoon Art Museum Booth #1930
  • Kat Maus – Commited Comics booth #P-10
  • Mike Mignola – Hot Chocolate booth #4901
  • Randy Martinez – Choice Collectibles Booth #4219, Venom Print Release, Signings & Live Painting

SUNDAY – JULY 22

  • 11:00am – 1:00pm – Alex Hirsch & Dana Terrace – Disney Publishing Booth #1129, *TICKETED – wristbands start at 10am*
  • 11:00am – 2:00pm – Kevin Eastman – Planet Awesome Collectibles Booth #1000
  • [NEW] 1:15pm – 2:45pm – Tom King – Essential Sequential Booth #4507
  • 2:30pm – 4:00pm – Scott Snyder – Essential Sequential Booth #4507
  • 3:00pm – Rob Liefeld – CBCS booth #507
  • Andrew Farago – Cartoon Art Museum Booth #1930
  • Randy Martinez – Choice Collectibles Booth #4219, Venom Print Release, Signings & Live Painting

DAILY, JULY 19-22

Back to top

Sails Pavilion

Please visit Comic Con International Page for a complete list of Sails Pavilion signings.

Back to top

TBA Autograph Events

For announced signings that have yet to be confirmed with dates and times, you can find the information below:

Back to top

Autograph Link Menu
Click the links below for our compiled list of autograph information:

Comics and ArtistsFeatured Booths / Exhibit Floor / Sails Pavilion / TBA
Celebrity EntertainmentFeatured Booths / Exhibit Floor / Sails Pavilion / TBA
Publishers and AuthorsFeatured Booths / Exhibit Floor / Savils Pavilion / TBA
OtherFeatured Booths / Exhibit Floor / Sails Pavilion / TBA
Offsite Autograph and SigningsSpecial Events / Day of the Week / TBA

As we move closer to SDCC 2018, this page will be updated frequently with any new information or news that we find. Be sure to bookmark this page and check back often.

Have we missed anything? Let us know in the comments.